Hiphop blog | Diety na hubnutí | Jak sbalit holku | Rekordy | Eminem a jeho videa | Soundtrack | Break dance

Nezaměstnanost

Proč vzniká nezaměstnanost? Jaké druhy existují?

Frikční nezaměstnanost
procento tuku v tele
Fričkční nezaměstnanost vzniká, když jeden zaměstnanec odchází z jedné práce do druhé. Přesněji řečeno, frikční nezaměstnanost tvoří období, než si zaměstnanec najde práci novou. Zároveň ji tvoří čerství absolventi, kteří právě hledají první zaměstnání. Frikční nezaměstnanost není tedy žádný “strašák ekonomiky”, nýbrž méně závažná forma nezaměstnanosti.

Klasická nezaměstnanost

Klasická nezaměstnanost vzniká v důsledku 2 faktorů - při nedostatku pracovních míst a při příliš nízké minimální mzdě. Například v USA s druhým faktorem problém není, neboť mít zaměstnání je “sociální povinnost”. Lidé chtějí mít práci, i když si v ní nevydělají mnoho, neboť nemít práci se považuje za hřích.
proteinová dieta jídelnícek
Strukturální nezaměstnanost

Ta nastává v případě, že hospodářství se koncentruje v oblastech, kde se nekoncentrují lidé adekvátním způsobem a naopak. Důsledkem vzniká i frikční nezaměstnanost. Při správním jednání vlády, firem a obyvatelstva je možné tento druh nezaměstnanosti rychle odvrátit.

Cyklická neboli Keynesiánská nezaměstnanost
Jak zhubnout nohy
Ta je způsobena nestálým vývojem ekonomiky - především střídáním konjunktúry a recese - tím pádem střídání vyšší a nižší poptávky po zboží - tím pádem zvyšování, případně snižování produkce, což má za následek právě propouštění / nabírání nových zaměstnanců.